HIMSS BİLGİLENDİRME

DİJİTAL HASTANE OLMA YOLUNDA SONA GELİNDİ.

BAŞARIYA SON ADIMLAR…

HIMSS, 1961 yılında kurulmuş olan, Amerika, Avrupa ve Asya’da yapılanmaları bulunan ve kar amacı gütmeyen bir organizasyon olup; sağlık sektöründe üyelik organizasyonu, özellikle sektörde yapılması gereken iyileştirmeler üzerinde çalışan sağlık hizmetleri bilişim teknolojisi ve yönetim sistemlerinin en uygun ve yerinde kullanımı için küresel liderliği sağlamak üzerine odaklanan bir kuruluştur.
HIMSS, kendine başvuruda bulunan hastaneleri dijital süreçlerini değerlendirmek ve ne kadar dijitalleştiklerini tespit etmek için dünyaca kabul edilen akreditasyon ve standart sistemleri ile değerlendirmekte (1 ile 7 arası), dijital sürecini altıncı ve yedinci seviyeye kadar tamamlamış olan hastaneleri ise derecelendirilmektedir.

Sağlık hizmetlerinde bilgi ve yönetim sistemleri alanında global geçerliğe ve saygınlığa sahip HIMSS tarafından derecelendirilmek, hastanelere hem sürekli gelişen bilgi ve iletişim teknolojileri alanında çağı yakalama olanağı vermekte hem de uluslararası bir saygınlık ve açılım kazandırmaktadır.

Dr.Nafiz Körez Sincan Devlet Hastanesi olarak; Dijital hastane (Kağıtsız hastane) olmak yolunda; HIMMS 6 (Staje 6: Doktor Dokümantasyon, yapısal şablonlar, full CDSS (Klinik veri/karar destek sistemi, farklılık&uyum, Ful Radyoloji – PACS) kriterlerinin çalışmalarımız son hızla sürmektedir. HIMSS 6 Dijital Hastane (Kağıtsız hastane) olmak yolunda sona gelinmiş, Tüm hastane çalışanlarımız ve HBYS çalışanlarının üstün gayretiyle 3 aşama başarıyla tamamlanmıştır. Hastanemizde Ortopedi Servisi, Eczane, HBYS ve Otomasyon sistemleri alanında dönüşüm tamamlanmıştır.

Başarıya emin adımlarla süren ilerleyişimizde son aşamaya gelinmiştir.

                                                                                                         Başhekim Yardımcısı
                                                                      
                                                                                                                      Dr. Murat DAĞDEMİR

                                                                                                                         

 Okunma Sayısı : 377         08 Kasım 2017Resim Galerisi