HASTANEMİZ ANKARA'DA HIMSS EMRAM SEVİYE 6 BELGESİNİ ALAN İLK HASTANE OLMUŞTUR

HASTANEMİZ

28.11.2017 TARİHİNDE HIMSS EMRAM SEVİYE 6 VALİDASYONUNU  BAŞARI İLE TAMAMLAMIŞ VE  HIMSS EMRAM SEVİYE 6  BELGESİNİ SON KRİTERLERE GÖRE ALAN ANKARA’DAKİ  İLK HASTANE OLMUŞTUR

HIMSS, 1961 yılında kurulmuş, bir çok ülkede yapılanması bulunan ve kar amacı gütmeyen bir organizasyondur.

HIMSS  başvuruda bulunan hastanelerin ne kadar dijitalleştiklerini tespit etmek için dünyaca kabul edilen akreditasyon ve standart sistemleri ile değerlendirmekte (1 ile 7 arası), dijital sürecini altıncı ve yedinci seviyeye kadar tamamlamış olan hastaneleri ise derecelendirmektedir.

Sağlık hizmetlerinde bilgi ve yönetim sistemleri alanında global geçerliğe ve saygınlığa sahip HIMSS tarafından derecelendirilmek, hastanelere hem sürekli gelişen bilgi ve iletişim teknolojileri alanında çağı yakalama imkanı vermekte hem de uluslararası bir saygınlık ve açılım kazandırmaktadır.

Dr. Nafiz Körez Sincan Devlet Hastanesi olarak  HIMSS 6 Dijital Hastane (Stage 6: Doktor Dokümantasyon, yapısal şablonlar, full CDSS Klinik veri/karar destek sistemi, farklılık&uyum, Ful Radyoloji – PACS) kriterleri tamamlanarak devreye alınmıştır.

HIMSS 6 Dijital Hastane  (kağıtsız hastane)  çalışanlarımızın üstün gayretleriyle Ortopedi Servisi, Eczane, HBYS ve Otomasyon Sistemleri alanında dönüşüm tamamlanmıştır.

       Dr. Murat DAĞDEMİR 
 Başhekim Yardımcısı 

                               
                                              


 Okunma Sayısı : 282         05 Haziran 2018Resim Galerisi